Huzur Bulacağınız Şifalı Dualar

Huzur Bulacağınız Şifalı Dualar

Basım Tarihi: 2014-05
248 Sayfa
Dili: Türkçe Stok Kodu: 9786054962136
Temin süresi 3 gündür.

ua, Allah'a karşı sevgi ve tâzim duyguları içinde olmaktır. İnsanın Allah'ın cömertliğine ve merhametine inandığını gösterir. Bu nedenle "dua ibadetin özüdür."

Aslında dua; Allah ile kurulan manevi irtibattır. İsteklerimiz ve ihtiyaçlarımız dahi ona yakarmanın bir vesilesidir.

Dua, sadece darlık ve sıkıntı anlarında değil bollukta, darlıkta, sıkıntıda ve rahatlıkta her zaman yapılmalıdır. Eğer istediklerimizin bir kısmını elde edememişsek onları almaya hak kazanmamış olabiliriz ya da yeri ve zamanı henüz müsait olmamıştır. Buna böyle inanmalıyız. Her istediğimizin hemen anında olması hepimizin hoşuna gider. Ancak bazı isteklerimizin hemencecik oluvermesi belki de bizim için hayırlı olmayabilir. Yaratıcımız, bize istediğimizi er geç verecektir ancak bizim için en hayırlı olan bir zaman ve mekânda

Dua, kulluğun simgesi ve başlı başına bir ibadet olduğuna göre, sadece insana has bir olgu değildir. Bu yönüyle kâinattaki bütün mahlûkat onunla ilgilidir. Toprağın bağrına atılan bir tohum, çatlamak, başını topraktan çıkarmak ve güneşe doğru filizlenmek için dua eder. Ama biz onun dilini anlamayız. Yumurtaları üzerinde yatan kuş, yavruları için dua eder. Ama kendi lisanında Ağaçlar, mevsimi geldiğinde meyve vermek için dua ederler.

Bu kitap da ruhumuzu ve hayatımıza şifa verecek Kuran'dan, Hadislerden ve Allah dostlarından dualar sizi bekliyor.
  
Stok Kodu : 9786054962136
Boyut : 140-200
Sayfa Sayısı : 248
Basım Yeri : Ankara
Basım Tarihi : 2014-05
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.