Karamela Sepeti

Karamela Sepeti

Basım Tarihi: 2015-12
88 Sayfa
Dili: Türkçe Stok Kodu: 9786059254229
Temin süresi 3 gündür.

Sevgili Eğitimciler,
Karamela Sepeti son beş yılda çeşitli yaş gruplarından çocuklarla yapılan pratik çalışmaların ürünüdür. Orff pedagojisi temelinde yaptığımız bu çalışmalar sırasında kullandığımız şarkı, oyun ve dansları ve bu çalışmaları destekleyebilecek müzik aleti yapım fikirlerini sizlerle paylaşmak istedik.
Kitapta birbirinden bağımsız olarak işlenebilecek on konu ve Orff pedagojisi ile ilgili temel bilgiler içeren bir bölüm bulacaksınız. Konuların pedagojik gelişim basamaklarına göre herhangi bir sıralaması yoktur. Uygulama sırası tamamen gereksinimleriniz doğrultusunda belirlenmelidir. Bu nedenle de konular alfabetik olarak dizilmiştir.
Konularda yer alan uygulama örnekleri, deneyimlerimiz doğrultusunda paylaştığımız önerilerdir. Bununla beraber bu uygulamalar; çalıştığınız yaş grubu, gruptaki çocukların önceki deneyim, bilgi, motorik ve psikososyal durumları, grubun büyüklüğü, çalışma mekânı, yöresel özellikler ve elde bulunan ders gereçlerine göre adapte edilmelidir. Kitapla birlikte verilen CD'de her konuya ait bir şarkı ve bu şarkının enstrümantal versiyonu yer almaktadır. Ancak şarkıların çocuklarla beraber canlı olarak çalınmasının, çalışmalarınıza ayrı bir keyif katacağı da gözden kaçırılmamalıdır.
Karamela Sepeti'nin çalışmalarınıza yeni bir anlayış kazandıracağını umuyor ve sizlerden gelen destek doğrultusunda daha pek çok keyifli ve verimli projeler yaratmayı diliyoruz.
Sevgilerimizle...
Onur Erol & Katja Ojala Koçak

  
Stok Kodu : 9786059254229
Boyut : 240-215
Sayfa Sayısı : 88
Basım Tarihi : 2015-12
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : Kuşe
Dili : Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.