Majik Arhidox 1-2

Majik Arhidox 1-2

Simya ve Maji
Basım Tarihi: Ekim 2016
144 Sayfa
Stok Kodu: 9786059423021
Temin süresi 3 gündür.

Bu kitap, tüm dünyanın Paracelsus ismiyle bildiği büyük filozof-mistik, okültist, tabiat araştırmacısı, hekim ve şifacı Phillipus Theophratus Bombastus von Hohenheim’nin simya ve maji yazılarının Türkçe dilindeki ilk derlemesidir. Kitabın ilk kısmı, kısmen sembolik bir dilde gezegenlerin simya sırlarını ve metal tentürlerinin hazırlanışını açıklamıştır. İkinci kısmı ise maji sanatına ayrılmıştır.

En gizli sırlardan biri olan bu Sır, kendi kötü ve cani planlarına alet edebilecek ahlaksız insanların eline geçmemesi için Kadimler tarafından gizli tutuldu.

Bu yüzden Tanrı’nın bu hediyesini elde eden sizlerden rica ediyoruz, Kadimleri taklit edin, bu Sırrı gizlice kullanın ve onu muhafaza edin. Çünkü değerini düşürürseniz veya incileri domuzların önüne sererseniz, o zaman her şey için Tanrı’nın - Büyük Yargıç’ın ve İntikamcı’nın mahkemesine verileceksiniz. Bu Sanat, Tanrı’nın tüm kötülüklerden çekinmeyi bağışladığı özel bir kişiye tam olarak açılır, çünkü böyle bir insanın bilgeliği, hiçbir zaman bu Sanat’ı öğrenemeyecek binlerce evladının toplamından fazladır.

  
Stok Kodu : 9786059423021
Boyut : 13,5X19,5 cm
Sayfa Sayısı : 144
Basım Yeri : Türkiye
Basım Tarihi : Ekim 2016
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.