Muhammed İlyâs Kandehlevi (rh)'in Hayatı ve
Tebliğ Çalışması

Muhammed İlyâs Kandehlevi (rh)'in Hayatı ve Tebliğ Çalışması

Basım Tarihi: 2014-12
280 Sayfa
Dili: Türkçe Stok Kodu: 3002661100294
Çeviren : Hayri Demirci
Temin süresi 3 gündür.

Anneannesi Mevlana İlyas'ı çok severdi. Ona hitaben "senden bana sahâbe kokusu geliyor" derdi bazen yanına oturur, başını okşayarak "acaba nedendir, ben seninle beraber sahâbe sûretinde bir takım kişilerin gezip durduklarını görüyorum derdi.

Mevlâna İlyas (rh.) de çocukluğundan itibaren sahâbe-i kiram'ın âşıkane hallerinden bir edâ, onların dertlerinden bir alâmet vardı. Hatta hocası Şeyh'ul Hind Mahmud'ul Hasen rahmetullahi aleyh "Ben İlyas'ı görünce sahâbeleri hatırlıyorum" buyururdu.

Mevlana İlyas (rh.) buyuruyorki "Allah'u Teâla'nın verdiği zâhirî ve bâtınî kuvvetleri
harcamanın doğru yeri, Rasûlullah (s.a.v.)'in kuvvetini harcadığı yerdir. O da Allah'ın kullarını özellikle gafilleri ve içinde talep olmayanları Allah'a davet etmek ve dini yaymak için can fedâ etmeyi adet haline getirmektir. İşte bizim hareketimiz budur. Eğer bu iş yapılırsa, şimdikinden binlerce daha fazla medrese ve dergâhlar meydana gelecektir. Hatta her müslüman birer medrese ve dergâh olacaktır. Peygamberimiz (s.a.v.) in getirmiş olduğu nimetler, bu umûmî çalışma ile şânına yakışır şekilde taksim edilecektir."

Etiketler:
Muhammed İly   
  
Stok Kodu : 3002661100294
Boyut : 135-195
Sayfa Sayısı : 280
Basım Tarihi : 2014-12
Çeviren : Hayri Demirci
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2.Hamur
Dili : Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.